خانه / خدمت سربازی / چگونه می توان از چرخه سربازی معاف شد؟

چگونه می توان از چرخه سربازی معاف شد؟

چگونه می توان از چرخه سربازی معاف شد؟ – دلایل اصلی برای افزایش خدمت سربازی به ۲۴ ماه

؛سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به منظور بررسی عملکرد نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت و آرامش اجتماعی در برنامه گفتگوی ویژه خبری  ۱۶ مهر ماه حضور یافته بود در پاسخ به سوال مجری در مورد دیدگاهش درباره  ۲۴ ماه شدن خدمت سربازی گفت: ۲۴ ماه خدمت سربازی که از سوی ستاد کل ابلاغ شد از گذشته قانون بود اما دوباره اصلاح شد و مجددا ابلاغ شد.
* کاهش موالید، نیازهای دفاعی و سربازان فراری قانون ۲۴ ماه خدمت سربازی را دوباره احیا کرد

وی در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه نیروی انتظامی به عنوان متولی تقسیم سربازان در سراسر کشور، دیدگاهش در مورد ۲۴ ماه شدن خدمت سربازی چیست، گفت: ۲۴ ماه خدمت سربازی که از سوی ستاد کل ابلاغ شد از گذشته قانون بود اما دوباره اصلاح شد و مجددا ابلاغ شد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه تصریح کرد: بعد از جنگ به دلیل موالید زیاد دهه ۶۰ که اکنون دوره سربازی آن‌ها به دهه ۸۰ رسیده بود و سالانه در آن دهه یک میلیون و صد هزار موالید داشتیم که بعدا به حدود ۶۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد.

سردار احمدی مقدم بیان داشت: کشور بزرگ می‌شود و نیازه‌ای دفاعی آن نیز بیشتر می‌شود و همچنین با تهدید کشور این نیاز بیشتر احساس می‌شود، اما با کاهش نیرو‌ها و همچنین معافیت‌های موقتی که برای سربازان بود باعث شد تا ستاد کل برای تامین نیاز یگان‌های دفاعی این طرح را ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی دلش می‌خواهد که در این ایام جوان‌ها رویکرد مثبت تری داشته باشند،گفت: ما نمی‌خواهیم جوان‌ها خلقشان با این افزایش‌های خدمت سربازی تنگ شود،اما چاره‌ای نیست ما مشکلاتی داریم و شاید اگر این مشکلات نبودلازم نبود این سنوات اضافه شود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در شرح مشکلات عنوان شده بیان کرد: یکی از مشکلات مهم غیبت سربازان ما است که حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد به سربازی نمی‌آیند قوانین ما هم خیلی سخت گیرانه نبود اما قرار است طبق قانون سخت گیری خود را با این گروه‌ها که منجر به تبعیض شده‌اند اعمال کنیم ؛زیرا جوانانی که به خدمت نمی‌روند بعد از ۱۵ سال به نوعی از چرخه سربازی معاف می‌شوند و تاوان این عملکرد آنان را نباید اشخاص دیگری که داوطلب خدمت هستند بپردازند.

سردار احمدی مقدم در ادامه افزود: لذا نیروی انتظامی در جایگاه تصمیم سازی کمک می‌کند یعنی با ارائه آمار، ثبت احوال و در کل نیروی انتظامی مجری سیاست‌های صنایع دفاعی است و خودش تصمیم گیرنده نیست و من دلم می‌خواست خدمت سربازی کاهش می‌یافت اما واقعیت به ما این اجازه را نمی‌دهد.

وی بیان داشت: ستاد کل معافیت‌هایی را برای خدمت سربازی در مناطق سخت و دور، کسانی که ازدواج کرده‌اند، صاحب فرزند شده‌اند بخشش‌های خوبی قائل شده است و ۲۴ ماه خدمت سربازی را برای مناطق آرام و یا برای اشخاصی که در نزدیکی محل سکونش خدمت می‌کند قائل شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

پانزده − 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.