خانه / استخدامی متفرقه / استخدام نهاد کتابخانه های عمومی کشور

استخدام نهاد کتابخانه های عمومی کشور

تاریخ آگهی: 15 تیر 94 تعداد موردنیاز: مشخص نشده... شهرهای موردنیاز: سراسر کشور تاریخ انقضاء: 21 تیر 94

بر اساس مصوبه هیات ‌امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مصوب ۱۳۹۳/۱۲/۱۸، این نهاد به ‌منظور تکمیل نیروهای متخصص و مورد نیاز خود، از طریق برگزاری آزمون (امتحان و مسابقه) و انجام گزینش، از میان افراد واجد شرایط در رشته شغلی کتابدار دعوت به همکاری می‌کند. بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در این آزمون می‌رساند که ثبت‌نام منحصراً به‌صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org از روز یکشنبه مورخ ۹۴/۰۴/۱۴ آغاز و در روز یکشنبه مورخ ۹۴/۰۴/۲۱ پایان می‌پذیرد.

لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته ‌شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات موردنیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

شرایط عمومی استخدام:
۱) تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی.
۲) داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
۳) التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
۴) اعتقاد قلبی و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اصل ولایت مطلقه فقیه.
۵) گواهی انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی دائم برای آقایان.
توضیح: کارت یا برگ معافیت موقت موردپذیرش نیست و تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی، باید قبل از ۳۱/۰۶/۹۴ باشد.
۶) داوطلبان نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاه‌های اجرایی و یا بازخرید خدمت آن‌ها باشند.
۷) نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر.
۸) داوطلبان نباید از جمله افرادی باشند که به‌ موجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
۹) داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شود.
۱۰) عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
۱۱) احراز صلاحیت‌های عمومی به تائید گزینش.
شرایط اختصاصی استخدام:
۱) داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و یا مدارک بالاتر در رشته‌های تحصیلی کتابداری (کلیه گرایش‌ها)، علوم کتابداری و اطلاع­رسانی (کلیه گرایش‌ها) و علم اطلاعات و دانش­­شناسی (کلیه گرایش‌ها)، صادره از یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری/ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا دانشگاه آزاد اسلامی.
 ۲) داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام (متولدین ۷۴/۰۶/۳۱ و قبل از آن) و حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ۳۶ سال (متولدین ۵۸/۰۶/۳۱ و بعد از آن)، کارشناسی ارشد ۳۸ سال (متولدین ۵۶/۰۶/۳۱ و بعد از آن) و دکتری ۴۰ سال (متولدین ۵۴/۰۶/۳۱ و بعد از آن).
 تبصره: موارد ذیل به ‌شرط ارائه تائیدیه­های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف) جانبازان و آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان ۲۵% به بالا و فرزندان و همسر آزادگانی که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان باسابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه از شرط حداکثر سن معاف هستند.
ب) خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال.
ج) رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه.
د) مدت خدمت سربازی.
ه) داوﻃﻠﺒﺎﻧﻲ ﻛﻪ به ‌صورت غیر رسمی و تمام ‌وقت در دستگاه‌های اجرایی از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته‌اند، ﺑﻪ ﻣﻴﺰان ﻣﺪت ﺧﺪﻣﺖ غیر رسمی آنها.
۳) دارا بودن حداقل معدل ۱۲ در مدرک تحصیلی یا گواهی موقت پایان تحصیلات برای داوطلبان با مدرک کارشناسی و حداقل معدل ۱۴ برای داوطلبان با مدرک کارشناسی ارشد و حداقل معدل ۱۶ برای داوطلبان با مدرک تحصیلی دکتری.
تبصره: مدارک فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خارج از کشور، بر اساس ضوابط ارزشیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری / بهداشت درمان و آموزش پزشکی (در زمان ثبت‌نام) معتبر خواهد بود.
۴) ارائه تعهد محضری مبنی بر اشتغال در تمامی مناطق شهرستان ثبت‌نامی و کتابخانه موردنظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پس از پذیرش قطعی به مدت حداقل ده سال از زمان استخدام.
۵) بومی بودن در سطح استان محل تقاضا برای داوطلبان مرد و بومی بودن در سطح شهرستان محل تقاضا برای داوطلبان زن الزامی است.
تبصره: به داوطلبی بومی گفته می‌شود که حداقل دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشد:
الفشهرستان یا استان محل تولد داوطلب یا همسر وی با شهرستان یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
بهمسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (اعم از شاغل و یا بازنشسته) که شهرستان یا استان  محل خدمت فعلی یا بازنشستگی والدین یا همسر داوطلب با شهرستان یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام آنان یکی باشد.
جداوطلب حداقل چهار سال از سنوات تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و یادانشگاه) را به‌ صورت متوالی یا متناوب درشهرستان و یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
دداوطلب یا پدر، مادر و یا همسر وی، حداقل چهار  (۴) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهرستان و یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند.  (پرداخت حق بیمه به مدت تعیین‌ شده صرفاً توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است).
توجه: داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه مدارک مورد نیاز در زمان مقرر ارائه نمایند.
۶) کتابداران انجمنی، روستایی و یا سایر کارکنان قراردادی نهاد که شرایط اولیه را دارا باشند، در صورت دارا بودن دیگر شرایط ذکرشده در این اطلاعیه، می‌توانند در آزمون نهاد شرکت نمایند و برای داوطلبانی که قبل از تاریخ ۹۴/۰۱/۰۱ با نهاد کتابخانه‌ها آغاز به همکاری کرده باشند و در آزمون شرکت نمایند، در صورتی‌ که حدنصاب نمره آزمون را کسب نمایند، به ازای هرسال سابقه خدمت دو درصد و حداکثر بیست درصد نمره کل اکتسابی به نمرات آزمون این داوطلبان افزوده خواهد شد.
تبصره ۱: تعریف کتابداران انجمنی، روستایی و کارکنان قراردادی به شرح ذیل است:
کتابدار انجمنی: کتابداران انجمنی به کتابدارانی گفته می‌شود که با اداره کل امور کتابخانه‌های استان محل خدمت خود قرارداد بر اساس قانون کاردارند و حقوق آن‌ها از محل انجمن استان پرداخت می‌شود.
کتابدار روستایی: کتابداران روستایی به کتابدارانی گفته می‌شود که بر اساس تقسیمات کشوری محل خدمت آن‌ها در کتابخانه‌های روستایی است و بر اساس شیوه‌نامه جذب نیروی انسانی برای کتابخانه‌های روستایی، در قالب قرارداد ساعتی با نهاد همکاری می‌کنند.
کارکنان قراردادی: کارکنان قراردادی به کارکنانی گفته می‌شود که به‌موجب قرارداد، به‌طور موقت برای مدت معین و کار مشخص به‌صورت خرید خدمت در نهاد به کار گرفته‌شده‌اند.
تبصره ۲: سنوات کمتر از یک سال قابل‌محاسبه نخواهد بود.
تبصره ۳: در شهرستان‌هایی که اعلام ظرفیت پذیرش ندارد، کتابداران انجمنی، روستایی و کارکنان قراردادی شاغل در این شهرستان‌ها، می‌توانند در سایر شهرستان‌های همان استان، بدون توجه به گزینه‌ی بومی بودن، شرکت کنند. محل خدمت این دسته از شرکت‌کنندگان، شهرستان محل ثبت‌نام خواهد بود. لذا شرط بومی بودن برای کتابداران انجمنی، روستایی و کارکنان قراردادی زن در صورت عدم نیاز شهرستان محل خدمت کنونی، بومی بودن در سطح استان محل تقاضا است.
تبصره ۴: نهاد کتابخانه های عمومی کشور می­تواند در زمان شروع به کار پذیرفته شدگان نهایی حسب مورد، نسبت به جابجایی نیروی انسانی در سطح استان با توجه به کمبود نیرو و کتابخانه های جدیدالتأسیس اقدام نماید.
۷) کسب موفقیت در آزمون کتبی و مراحل گزینش.
۸) به‌ منظور احراز مهارت‌های پایه و عمومی فناوری اطلاعات افراد واجد شرایط جهت استخدام در مشاغل تخصصی، کارشناسی و بالاتر موضوع تبصره دو ماده (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری، پذیرفته‌شدگان نهایی موظف‌اند حداکثر یک ماه پس از اعلام تائید گزینش، مدارک مربوط به کسب مهارت‌های هفت‌گانه (ICDL) صادره از مراکز و مؤسسات تائید صلاحیت شده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را ارائه نمایند.
تذکر مهم ۱: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام‌وظیفه و محاسبه سن داوطلبان ۹۴/۰۶/۳۱ است.
تذکر مهم ۲: کسانی که فاقد گواهی‌نامه‌های مذکور می‌باشند و یا گواهی‌نامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمی‌باشند موظف‌اند دریکی از مراکز تعیین‌شده که در بخش» اعتبار سنجی مؤسسات آموزشی« با عنوان» مؤسسات تعیین صلاحیت شده« سایت مرکز آموزش مدیریت دولتی با آدرس www.smtc.ac.ir قابل‌مشاهده است، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، گواهی‌نامه مذکور را ارائه نمایند.
.
مراحل ثبت‌نام:
۱- مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org
۲- تکمیل فرم تقاضانامه­ ی الکترونیکی در سایت مذکور.
۳- ارسال عکس: داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید.
عکس ۴×۳ که در سال جاری گرفته‌شده باشد (عکس تمام‌رخ).
عکس اسکن شده باید با فرمت JPG باشد.
اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.
تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
حجم فایل ذخیره‌شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد.
حاشیه‌های زائد عکس اسکن شده باید حذف‌شده باشد.
حتی‌الامکان عکس‌ها سیاه‌وسفید و یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.
تبصره ۱: اسکن عکس ا زروی کارت‌های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و…) قابل‌قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق اقدام به اسکن نمایند.
تبصره ۲: عکس خواهران باید باحجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره ۳: درصورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل‌ شده وحق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
پرداخت هزینه ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی: داوطلبان لازم است به‌وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و پرداخت مبلغ ۴۵۰٫۰۰۰ (چهارصد و پنجاه‌هزار) ریال به‌عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:
کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ ۹۴/۰۶/۰۳ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه تاریخ ۹۴/۰۶/۰۶ در مکان‌هایی که متعاقباًاعلام می‌گردد برگزار خواهد شد.
ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
احصاء مجموع نمرات و رتبه داوطلبان:
شرط اولیه انتخاب داوطلبان استخدام جهت معرفی به‌گزینش، به شرح ذیل است:
– پس از برگزاری آزمون، نمرات داوطلبان به تفکیک هر یک از مواد امتحانی آزمون احصاء شده و مجموع نمرات به دست می‌آید.
– اولویت، کسب حدنصاب آزمون یعنی پنجاه‌ درصد (۵۰%) نمره کل آزمون بوده و در صورت عدم احراز حدنصاب در شهرستان انتخابی و عدم تکمیل ظرفیت در آن شهرستان، جذب از طریق مسابقه بر اساس رتبه‌های اعلامی صورت می‌پذیرد.
گزینش:
 پذیرفته‌شدگان آزمون پس از طی گزینش، به همکاری دعوت خواهند شد.
امتیازات و سهمیه‌های قانونی:

۱- ۲۵ درصد (۲۵%) سهمیه استخدامی به ایثارگران شامل جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهدا و فرزندان و همسران جانبازان بیست‌وپنج درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت و خواهر و برادر شهید که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به نهاد معرفی شوند، در صورت شرکت در آزمون و به‌شرط دارا بودن شرایط مندرج در آگهی، بر اساس قانون مربوطه اختصاص می‌یابد.

۲- پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی به رزمندگان باسابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست‌وپنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت، در صورت شرکت در آزمون و به‌شرط دارا بودن شرایط مندرج در آگهی، بر اساس قانون مربوطه اختصاص می‌یابد

منابع آزمون:
سؤالات آزمون به‌منظور سنجش توانمندی و سطح دانش عمومی متقاضیان رشته شغلی کتابداری، بر اساس سرفصل­ها و منابع ذیل تعیین می‌شود:
اطلاعات تماس
نشانی : -
تلفن : -
وبسایت : -

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

چهارده + یازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.